dodaj wizytówkę

Dotyk muszli

Bezkresne wody mórz i oceanów bezustannie odkrywają przed nami skarby prosto ze swoich głębin. Są one źródłem inspiracji, zdrowia i piękna.

Natura podarowała nam kolejny klejnot. Klejnot, który pozwoli odzyskać nie tylko witalność, radość ducha, ale także sprawi, że przeżyjemy niezapomniane wrażenia.

Sięgając do głębi oceanu
Z samego serca Oceanu Spokojnego, tuż u wybrzeży Filipin, od stuleci wydobywane są cenne muszle. Do niedawna zbierane były przez wyspiarzy jedynie z uwagi na ich bogatą w białko zawartość.

Same muszle wyrzucano niczym odpady. Stosunkowo niedawno stały się jednak unikalnym narzędziem do masażu ciała. Narzędziem, które zrewolucjonizowało świat kosmetyki, a w szczególności świat masażu. Muszle te wydobywane są ręcznie, a następnie poddane zostają oczyszczeniu, polerowaniu i piaskowaniu, wszystko po to, by ich powierzchnia była nieskazitelnie gładka i delikatna. Brak porowatej struktury eliminuje ryzyko absorpcji olejku, martwych komórek skóry, bakterii czy kurzu. Pozwala to również na łatwe utrzymanie ich w czystości. Są one doskonałym narzędziem do masażu – cechują je wygodne, ergonomiczne, bo dopasowane wielkością do dłoni, kształty. Idealnie mieszczą się w każdej ręce. Gładka powierzchnia zapewnia przyjemne odczucia, optymalne zużycie oleju i łatwe czyszczenie (porowate powierzchnie np. kamieni czy bambusa dodatkowo absorbują olejek i wymagają bardzo dokładnego oczyszczania, utrudniają także dezynfekcję).

Tajemnica naturalnej skuteczności
Ten relaksacyjny i niezwykle przyjemny masaż z wykorzystaniem całkowicie naturalnych narzędzi skutecznie rozluźnia spięte mięśnie, koi nerwy i niweluje stres. Masaż rozpoczyna się, inspirowanymi falami oceanu, ruchami wykonywanymi dwiema ciepłymi muszlami. Następnie stosowane są przyjemne, ale równocześnie głębokie techniki manualne. Dzięki temu, że terapeuta masuje, jednocześnie rozgrzewając tkanki, masaż jest bardziej skuteczny i niezwykle przyjemny.

Muszle emitują bowiem ciepło dzięki aplikowanemu do ich wnętrza żelowi oraz aktywatorowi. Żel to mieszanka naturalnych minerałów z chłonącymi pudrami zawierającymi suszone algi morskie. Naturalny skład czyni go w stu procentach biodegradowalnym, zaś aktywator to krystalicznie czysta woda, sól oraz olejki esencjonalne. Raz rozgrzana muszla będzie wytwarzać, a w konsekwencji utrzymywać ciepło przez ponad godzinę. Używana jako narzędzie do masażu w zetknięciu z ciałem będzie się stopniowo ochładzała, natomiast odłożona w stan spoczynku w naturalny sposób będzie się ponownie nagrzewać. Wyższa temperatura muszli jest szczególnie zauważalna podczas pierwszych 30 minut tuż po jej aktywowaniu, kiedy to energia cieplna będzie wytwarzana w bardzo szybkim tempie. Aby osiągnąć ten sam efekt i poziom ciepła, masując kamieniami, trzeba ich zgromadzić około 48 sztuk.

Istotne podczas stosowania muszli
Energia cieplna z muszli będącej w użyciu ulatnia się, zatem muszla stygnie. Jednak w fazie spoczynku, odstawiona na bok ponownie zaczyna wytwarzać energię. Z tego względu, nie powinno się jej nigdy pozostawiać w spoczynku na dłużej niż 5 minut po procesie aktywacji. Za każdym razem, kiedy przechodzimy do masażu przy pomocy muszli, sprawdzamy jej temperaturę przed aplikacją na ciało pacjenta. Należy pamiętać jednak, że dłonie masażysty, które przyzwyczajone są w trakcie zabiegu do wysokiej temperatury, nie będą w stanie odczuć realnego ciepła muszli, powinno się zatem przyłożyć muszlę do innej części ciała, jak np. szyja lub nadgarstek, gdyż tam skóra jest bardzo wrażliwa na dotyk i temperaturę. Używając świeżo nagrzanej muszli, należy zapytać pacjenta, czy nie jest ona zbyt gorąca i poprosić, aby zawsze informował nas o odczuwanym przez niego ewentualnym dyskomforcie. Następnie można przejść do delikatnego muskania muszlami ciała pacjenta pamiętając, by nie kłaść ich bezpośrednio na skórze.

Przykładowy zestaw do zabiegu
W skład przykładowego zestawu muszli Lava Shells wchodzą 3 elementy: w całości naturalne, składające się z węglanu wapnia muszle, żel, aktywator. Specjalny żel to mieszanka naturalnych minerałów z chłonącymi pudrami oraz suszone algi morskie, zaś aktywator to krystalicznie czysta woda, sól oraz olejki esencjonalne.

Aby zestaw do masażu był jak najefektywniej wykorzystany podczas określonej sesji zabiegowej, musimy pamiętać o zaplanowaniu kilku krótkich przerw, tak aby muszle mogły z powodzeniem nabrać ciepła. Tak więc czas przewidzianych przerw musi być adekwatny do czasu na ponowne ogrzanie muszli. Warto uwzględnić w planowaniu protokołu zabiegowego, że ciepło samo w sobie stanowi doskonale relaksujący element masażu. Tak więc zanim przejdziemy do masażu wykonywanego muszlami, możemy najpierw wykorzystać ich doskonałe właściwości rozgrzewające tzn. wykorzystać ich ciepło do masażu klasycznego i pozostawić je w spoczynku, by ponownie nabrały ciepła. Czas spoczynku muszli zapewne będzie zależał od masowanej powierzchni ciała oraz temperatury, jaką chcemy osiągnąć. Należy pamiętać, że im wolniej będziemy masować ciało i im mocniej będziemy przyciskać muszle do jego powierzchni tym więcej ciepła będzie odczuwał nasz pacjent.

Prawdziwe piękno muszli to między innymi prosty system użytkowania.
Muszle mogą być używane na wiele sposobów, a wszystko zależy od wyobraźni terapeuty. Muszle są tak wszechstronne, że mogą stanowić urozmaicenie każdego zabiegu, poczynając od masażu ciała i twarzy, a kończąc na tak prostych zabiegach, jak manicure i pedicure.


Magdalena Okoń
Redaktor specjalizujący się w dziedzinie SPA, wellness i kosmetyka profesjonalna


Źródło:
www.solarium.net.pl
"SOLARIUM & Fitness" nr 1/2011 str. 68-69


Galeria

Pozostałe z tej kategorii

Dusza i ciało w formie

24/09/2013 17:35:16

Jesienna oferta – polepszy stan ducha naszych klientów. Dwa miesiące pięknych, ciepłych wakacji minęło bardzo szybko. Naładowaliśmy się pozytywną energią na kolejne mniej słoneczne i ciepłe miesiące. Dlatego chcę zainspirować do... więcej

Masaż tkanek głębokich - to nie boli

17/09/2013 18:12:13

Masaż tkanek głębokich. Znany jest również jako „Deep Tissue Massage”. To jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi, która zyskuje w Polsce coraz większe zainteresowanie wśród masażystów... więcej

Pamiątki na skórze po lecie

17/09/2013 18:05:32

Jak sobie radzić z przebarwieniami posłonecznymi? Słońce, dobra zabawa, relaks to główne składniki udanych wakacji, na które czekamy cały rok. Dlaczego więc mielibyśmy sobie czegoś odmawiać lub do czegoś się zmuszać? Taką... więcej

Rozprawiamy się z cellulitem

08/06/2013 12:38:23

Wiosenne szaleństwo ogarnęło wszystkich dookoła. Wszyscy rozprawiają o modzie, stylizacjach, makijażu; poczuliśmy wiosnę pełną piersią. Ale jest problem, o którym nie zawsze chcemy pamiętać. Wszystko zaczęło się od targów &ndash... więcej

Piękne stopy przez cały rok

23/05/2013 21:59:28

Składa się z 26 kości, 20 mięśni i aż 114 więzadeł. Ta niepozorna część naszego ciała precyzyjnie ze sobą współpracuje i dźwiga ciężar całego naszego organizmu. Jak się okazuje zadanie stopy nie jest proste. Nawet zwykłe stanie w miejscu... więcej