dodaj wizytówkę

Cera bez zmarszczek. Czy to możliwe?

Niestety, z wiekiem nasza skóra pod wpływem czynników egzogennych i endogennych traci swą elastyczność, powstaje wrażenie jej nadmiaru, powstają zmiany barwnikowe, zmarszczki i zmiany z nadmiernym rogowaceniem skóry. Dla utrzymania skóry w dobrej kondycji potrzebna jest jej systematyczna pielęgnacja.

Pamiętajmy, iż nasza skóra odzwierciedla wewnętrzne równowagę lub jej brak. Problemy dnia codziennego, zmęczenie, choroby, cierpienie psychiczne uwidoczniają się na zewnętrznej części naszego ciała. Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu. Dlatego też nie wiek decyduje o wglądzie i kondycji naszej skóry, ale wiedza i umiejętność dbania o nią.

Systematyczna pielęgnacja
Odpowiednio dobrane zabiegi oraz stosowanie preparatów do pielęgnacji domowej (składniki aktywne odgrywają tu główną rolę), które docierają do głębszych warstw naskórka, działają regeneracyjnie, odżywczo i ochronnie. Dzięki temu skóra jest nawilżona, sprężysta i pozbawiona przebarwień. W celu utrzymania skóry w dobrej kondycji polecam nowoczesne zabiegi na urodę. Listę zaczniemy od mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja - to nowa metoda stosowana w kosmetologii i dermatologii służąca do poprawy defektów skóry. Mikrodermabrazja znajduje zastosowanie w zabiegach odmładzających jak i spłycających blizny, przebarwienia, zmiany potrądzikowe i rozstępy. Zabieg ten polega na mechanicznym ścieraniu powierzchownych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w diamentowe, ścierające głowice jednocześnie zasysające martwy naskórek. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu - efekt liftingu, odświeżenia i ujędrnienia skóry. Zabieg również polecany kobietom w ciąży.

Oxybrazja - to nowość na rynku kosmetologicznym. Zabieg polega na intensywnym złuszczaniu naskórka. Jest jednak przyjemniejszy od innych metod mechanicznego złuszczania, gdyż materiałem „ściernym” jest w tym przypadku strumień natlenionej soli fizjologicznej. Oxybrazja, to zabieg wykonany „na mokro” co daje natychmiastowe ukojenie, a tlen dodatkowo odżywia skórę. Ma działanie silnie wygładzające drobne zmarszczki, redukuje przebarwienia.

Peelingi dermatologiczne - peelingi mają na celu kontrolowane złuszczenie naskórka i głębszych warstw skóry w celu wyeliminowania niedoskonałości takich jak blizny, zmarszczki, przebarwienia, plamy, łojotok, rozszerzone pory. Odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych o określonym stężeniu penetruje skórę na wymaganej głębokości. Efektem takiego zabiegu jest wyraźne odmłodzenie i zagęszczenie skóry. Peelingi o odpowiednich stężeniach stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową.

Mezoterapia (wyróżniamy igłową i bezigłową) - zarówno jedna jak i druga poprawia strukturę skóry, szyi i dekoltu. Małe dawki kwasu hialuronowego, witamin, krzemionki, zatrzymują wodę w skórze i zwiększają produkcje kolagenu. Efekty oczywiście są widoczne po pierwszym zabiegu (lifting, redukcja zmarszczek, bruzd). Jednak dla osiągnięcia najlepszego i najbardziej spektakularnego efektu potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów. Jeszcze lepsze rezultaty osiąga się łącząc ostrzykiwanie z innymi metodami odmładzania np. peelingami chemicznymi.

Fotoodmładzanie - to zabieg pozwalający na odmładzanie skóry przy pomocy impulsowego źródła światła (IPL) bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego stylu życia.

Masaż twarzy - to mój ulubiony sposób na zmniejszenie zmarszczek, ujędrnienie skóry, pełen relaks. Masaż, to też najstarsza i najbezpieczniejsza metoda walki ze starzeniem się skóry. Bezinwazyjny zabieg manualny może zdziałać cuda. Masaż anty-ageing łączy w sobie różne techniki można wykorzystać do niego rożne akcesoria, tj. szklane kule, pałeczki, muszle, kamienie zimne i ciepłe, pędzle. Umożliwia, to stymulowanie za każdym razem innych receptorów zlokalizowanych na różnych głębokościach.

Oferta zabiegów odmładzające dzięki którym coraz dłużej możemy cieszyć się blaskiem i witalnością skóry jest coraz szersza w gabinetach kosmetycznych. Wszystko zależy od problemu z jakim „walczymy” i kosmetologa, który dobierze odpowiedni zabieg.

(autor) Anna Paruzel 
www.kosmetyczka.annaparuzel.eu


Galeria

Pozostałe z tej kategorii

Dusza i ciało w formie

24/09/2013 17:35:16

Jesienna oferta – polepszy stan ducha naszych klientów. Dwa miesiące pięknych, ciepłych wakacji minęło bardzo szybko. Naładowaliśmy się pozytywną energią na kolejne mniej słoneczne i ciepłe miesiące. Dlatego chcę zainspirować do... więcej

Masaż tkanek głębokich - to nie boli

17/09/2013 18:12:13

Masaż tkanek głębokich. Znany jest również jako „Deep Tissue Massage”. To jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi, która zyskuje w Polsce coraz większe zainteresowanie wśród masażystów... więcej

Pamiątki na skórze po lecie

17/09/2013 18:05:32

Jak sobie radzić z przebarwieniami posłonecznymi? Słońce, dobra zabawa, relaks to główne składniki udanych wakacji, na które czekamy cały rok. Dlaczego więc mielibyśmy sobie czegoś odmawiać lub do czegoś się zmuszać? Taką... więcej

Rozprawiamy się z cellulitem

08/06/2013 12:38:23

Wiosenne szaleństwo ogarnęło wszystkich dookoła. Wszyscy rozprawiają o modzie, stylizacjach, makijażu; poczuliśmy wiosnę pełną piersią. Ale jest problem, o którym nie zawsze chcemy pamiętać. Wszystko zaczęło się od targów &ndash... więcej

Piękne stopy przez cały rok

23/05/2013 21:59:28

Składa się z 26 kości, 20 mięśni i aż 114 więzadeł. Ta niepozorna część naszego ciała precyzyjnie ze sobą współpracuje i dźwiga ciężar całego naszego organizmu. Jak się okazuje zadanie stopy nie jest proste. Nawet zwykłe stanie w miejscu... więcej