dodaj wizytówkę

Makijaż jak z obrazka

Dobry podkład to podstawa każdego makijażu, pierwszy krok do świata piękna – należy mu się więc zaszczytne miejsce w każdej kobiecej kosmetyczce.

Kluczem do udanego makijażu jest podkład – pierwszy etap jego wykonania, a więc praca nad wyprowadzeniem cery oraz rzeźbą twarzy. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia do pracy, na spotkanie, bankiet lub kolację bez wcześniejszego zaaplikowania podkładu. Podkład stanowi bazę wyjściową każdego makijażu, przygotowuje cerę do jego dalszych etapów: nakładania pudru, aplikacji różu oraz cieni do powiek.

Fluid jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią nakładać ciężkich korektorów, z pewnością poradzi sobie z drobnymi problemami Twojej cery. Zakryje drobne zmarszczki i nierówności skóry, wyrówna jej koloryt, skoryguje odcień oraz nada jej zdrowy wygląd korygując owal twarzy.

„Często porównuję makijaż do malowania na płótnie. W malarstwie podstawą do stworzenia wybitnego obrazu jest właściwie przygotowany grunt. Makijażem rządzą podobne zasady; im precyzyjniej dopracowana cera, tym lepszych efektów możemy się spodziewać, a i praca nad makijażem staje się przyjemniejsza”.

Rynek kosmetyczny w Polsce rozwinął się do tego stopnia, że na półkach dostępnych jest wiele rodzajów fluidów o różnym składzie, działaniu i konsystencji. Wystarczy wspomnieć o tych podstawowych działaniach: możemy wymienić fluidy matujące, rozświetlające, mineralne, kryjące, regenerujące, wodoodporne. Konsystencja podkładu również idzie w parze z jego przeznaczeniem – spotkamy się z fluidami płynnymi, półpłynnymi, o konsystencji kremowej lub w kamieniu – które możemy stosować na sucho i na mokro. Tak bogaty w fluidy rynek z pewnością zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta.

Przy zakupie podkładu należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach – zamknąłem je w czterech punktach, które powinny stać się Twoimi świętymi zasadami.

Szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj
Jeżeli planujesz zakup podkładu, najpierw prześwietl rynek dostępnych produktów, nie dokonuj zakupu chaotycznie. Niestety, ludzie są wzrokowcami i zazwyczaj dokonują ich pod wpływem tak zwanego owczego pędu. Oznacza to mniej więcej tyle, że kupujemy to co znamy z reklam, a to nie zawsze idzie w parze z jakością – wówczas płacimy bowiem za markę oraz jej reklamę, a z pewnością nie za skład oraz działanie. Wystarczy wybrać się do profesjonalisty lub prześwietlić fora internetowe, z takim zapasem wiedzy z pewnością dokonasz racjonalnych zakupów.

Ufaj specjalistom
W końcu od czegoś oni są. W każdym profesjonalnym punkcie sprzedaży, kadra pracująca powinna umieć w pełni wyjaśnić działanie danego kosmetyku – służą temu między innymi szkolenia, które przeprowadzają z nimi producenci kosmetyków.

Ostrożnie z zabawkami
Młode kobiety, które pierwszy raz sięgają po podkład, często pożyczają go np. od swoich mam. Nie ma nic gorszego – zapewniam Cię, że produkt stosowany przez powiedzmy czterdziestoletnią kobietę w przypadku osób młodszych dokona samych szkód. Znam wiele kobiet, które w młodości miały piękną cerę a dzisiaj już tak nie jest, stosowały bowiem ciężkie kosmetyki, przeznaczone dla osób dojrzałych, przez co zachwiały zdrową gospodarkę swojej cery. Stosuj się do zasady: młoda cera = lekkie kosmetyki.

Odrobina higieny
Jeżeli posiadasz podkład, który ma niesamowite właściwości – nie oznacza to, że powinnaś nosić go na twarzy przez dzień i noc. Podkład to nie krem pielęgnacyjny!

Po przyjściu z pracy, szkoły lub imprezy, dokonaj demakijażu i zaaplikuj krem nawilżający.


(autor)
Dominik Ćwiklik
Charaktyzator filmowy, specjalizujący się w makijażu.
Wykładowca na kierunku chcarakteryzacji i wizażu.

Źródło:
http://www.solarium.net.pl/
"SOLARIUM & Fitness" nr 1/2012, str. 70-71


Galeria

Pozostałe z tej kategorii

Co, jak wpływa na nasze zdrowie i paznokcie

25/02/2013 15:09:06

Zarówno jesień jak i zima to czas, w którym organizm wystawiony jest na prawdziwą próbę. Chłodniejsza aura, krótsze dni, mniej słońca i pierwsze przymrozki to niestety smutna niesprzyjająca nam codzienność. Wraz z... więcej

Subtelnie, delikatnie, salonowo…

17/07/2012 16:18:06

Czego oczekują od nas klientki? Oczywiście, że nie każda wyjdzie z naszego salonu zadowolona. Jak to zrobić, aby dogodzić wszystkim? Cały czas słyszymy o nowościach w świecie paznokciowym, ale czy to przekłada się na nasze salony i wykonywane przez... więcej

Luksusy dla skóry

14/04/2012 11:08:31

Złoto, perły i jedwabie to luksusowe dobra znane i cenione przez ludzi od wieków. Były przedmiotem wielu wojen i krwawych mordów, ale również kołem napędowym handlu i rozwoju wielkich cywilizacji. Uwielbiane zarówno przez... więcej

Magia koloru w makijażu

11/04/2012 20:23:06

Nasze skarby często lubimy zatrzymywać jedynie dla siebie – nie uniknąłem tego i ja. Z czasem jednak zrozumiałem, iż największym szczęściem jest możliwość dzielenia się z innymi – choćby nawet wiedzą lub doświadczeniem. Toteż już... więcej

Makijaż jak z obrazka

03/04/2012 13:25:11

Dobry podkład to podstawa każdego makijażu, pierwszy krok do świata piękna – należy mu się więc zaszczytne miejsce w każdej kobiecej kosmetyczce. Kluczem do udanego makijażu jest podkład – pierwszy etap jego wykonania, a więc praca nad... więcej