dodaj wizytówkę

Magia koloru w makijażu

Nasze skarby często lubimy zatrzymywać jedynie dla siebie – nie uniknąłem tego i ja. Z czasem jednak zrozumiałem, iż największym szczęściem jest możliwość dzielenia się z innymi – choćby nawet wiedzą lub doświadczeniem.

Toteż już dzisiaj chcę zabrać Was w magiczną podróż do krainy piękna i koloru. Zapraszam Państwa do lektury naszego nowego cyklu artykułów. Poświęcony on będzie definicji piękna, a więc makijażom. Dzisiaj – tytułem wprowadzenia Państwa w temat – pozwolę sobie na dawkę ekspresji – której każdy z nas powinien poszukiwać na co dzień.

Życie w ciągłym biegu – to chleb powszedni współczesnej kobiety nastawionej na sukces zawodowy. Pobudka o szóstej rano, szybka kawa, i codzienne sprawunki – to przykładowy plan dnia wielu z Was. Nie możemy się zatrzymać, stanąć w miejscu, a już na pewno spojrzeć za siebie. Praca, stres i ciągły bieg odsuwa nas od prostych przyjemności, a więc od odczuwania szczęścia, od uśmiechu na twarzy – a to dziwne, bo tak niewiele trzeba, aby ten uśmiech się pojawił.

W makijażu zawsze fascynował mnie fakt, że jego definicja przeistacza się w czyn. Często powtarzam i powtarzał będę jeszcze długo, że makijaż ma za zadanie wnieść kolor w nasze codzienne, szare życie. Kolor bowiem, który jest nieodzownym elementem makijażu – ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Niektórzy naukowcy już dzisiaj twierdzą i są w tym bardzo przekonujący, że oddziaływanie poszczególnych barw może nawet leczyć, np. leczyć mogą barwne impulsy świetlne. Barwa wpływa na funkcjonowanie ludzi i ich reakcję na środowisko zewnętrzne, a więc – stosując barwne makijaże, możemy poprawić sobie humor, a ponadto lub przede wszystkim wpłynąć na ludzi przebywających w naszym towarzystwie. I tu właśnie makijaż wyprzedza swoją definicję – bo upiększa nie tylko nas, ale upiększa świat również innym i niesie nutkę przyjemności.

Według naukowców, a wierzę im całkowicie w tej kwestii, obcowanie z odpowiednio dobranym kolorem, może wpływać na nasze zdrowie, ale przede wszystkim samopoczucie. Przed nami chłodny okres roku, który skłania do refleksji, a na pewno przyczyni się do gorszej kondycji psychicznej.

Dlaczego więc nie zastosować terapii kolorem w makijażu?
Aby dowiedzieć się w jakich barwach na powiece będziesz czuła się dobrze – poszukaj inspiracji: przejrzyj albumy oraz kartki z wycieczek, poznaj swoje pasje oraz co tak naprawdę ma na Ciebie dobry wpływ. To wszystko poskładaj w jedną całość i zaprojektuj swój własny image. Ten zabieg zaowocuje zwiększoną akceptacją siebie, co w efekcie pozwoli Ci osiągać większe sukcesy w życiu.

Przystępując do wykonania makijażu, ja również najpierw poznałem naszą modelkę – Justynę, przeprowadziłem z nią wywiad: dowiedziałem się co ją przeraża, a co bawi, rzuciłem okiem na jej typ urody i dodałem od siebie nutkę kreatywności – już wtedy wiedziałem, że świetnie poczuje się w rajskim makijażu, który osłodzi jej chłodniejsze dni. Udało się, sesja zdjęciowa przyćmiła nasze oczekiwania, a Justyna w roli modelki wypadła świetnie. Była pewna siebie, a kolory użyte w makijażu zdradziły jej prawdziwą osobowość, jej uśmiech jest w pełni naturalny. Uśmiech nie schodził również z ust ekipy technicznej pracującej przy sesji, a to oznacza, że udowodniliśmy słuszność powyższej teorii koloru!

Rajski ptak w trzech punktach.
• Podkład powinien również chronić. Na rynku dostępne są już produkty profesjonalne, wzbogacone o wiele witamin, sięgaj po nie, gdyż profilaktyka w kosmetyce to podstawa.
• Róż nakładaj tylko jeden raz, dokładanie kolejnych warstw może wywołać plamy, uzyskasz wówczas efekt odwrotny do zamierzonego. Cera powinna wyglądać świeżo.
• Żółty i zieleń to duet doskonały, a jeżeli dodamy do tego morską bryzę w postaci błękitu, osiągniemy oszałamiający efekt! Górną powiekę w całości pokryj żółtym cieniem. Na tym gruncie możesz stworzyć bajeczne motywy z zielenią, żółcień wspomoże cieniowanie zieleni, uzyskasz dzięki temu całą gamę barw pośrednich. Dolną powiekę zaakcentuj błękitem. Na koniec wzdłuż dolnej oraz górnej powieki poprowadź eyeliner, rozetrzyj go przy pomocy czarnego cienia w kamieniu – oczy nabiorą ostrości, a spojrzenie intensywności.

(autor)
Dominik Ćwiklik
Charakteryzator filmowy, specjalizujący się w makijażu.

Źródło:
http://solarium.net.pl/
"SOLARIUM & Fitness" nr 3/2011, str. 62-63


Galeria

Pozostałe z tej kategorii

Co, jak wpływa na nasze zdrowie i paznokcie

25/02/2013 15:09:06

Zarówno jesień jak i zima to czas, w którym organizm wystawiony jest na prawdziwą próbę. Chłodniejsza aura, krótsze dni, mniej słońca i pierwsze przymrozki to niestety smutna niesprzyjająca nam codzienność. Wraz z... więcej

Subtelnie, delikatnie, salonowo…

17/07/2012 16:18:06

Czego oczekują od nas klientki? Oczywiście, że nie każda wyjdzie z naszego salonu zadowolona. Jak to zrobić, aby dogodzić wszystkim? Cały czas słyszymy o nowościach w świecie paznokciowym, ale czy to przekłada się na nasze salony i wykonywane przez... więcej

Luksusy dla skóry

14/04/2012 11:08:31

Złoto, perły i jedwabie to luksusowe dobra znane i cenione przez ludzi od wieków. Były przedmiotem wielu wojen i krwawych mordów, ale również kołem napędowym handlu i rozwoju wielkich cywilizacji. Uwielbiane zarówno przez... więcej

Magia koloru w makijażu

11/04/2012 20:23:06

Nasze skarby często lubimy zatrzymywać jedynie dla siebie – nie uniknąłem tego i ja. Z czasem jednak zrozumiałem, iż największym szczęściem jest możliwość dzielenia się z innymi – choćby nawet wiedzą lub doświadczeniem. Toteż już... więcej

Makijaż jak z obrazka

03/04/2012 13:25:11

Dobry podkład to podstawa każdego makijażu, pierwszy krok do świata piękna – należy mu się więc zaszczytne miejsce w każdej kobiecej kosmetyczce. Kluczem do udanego makijażu jest podkład – pierwszy etap jego wykonania, a więc praca nad... więcej