dodaj wizytówkę

Skarby morza - Thalmarin

Już od zamierzchłych czasów człowiek dąży do odkrywania i udoskonalania metod pielęgnacyjnych, których celem jest nie tyle wieczna młodość i nieskazitelna uroda, co chociaż przesunięcie umownej granicy starości.

W tym celu wykorzystywano najróżniejsze metody i środki. Na przełomie XIX i XX wieku, w okresie intensywnego rozwoju i osiągnięć syntezy chemicznej, niemal zapomniano o faunie i florze, jako wspaniałym źródle substancji biologicznie czynnych. Na szeroką skalę wprowadzono do kosmetyki substancje otrzymywane na drodze chemicznej. Szczęśliwie koniec XX wieku przyniósł wiele zmian w tej dziedzinie, czego konsekwencją jest poszukiwanie surowców do produkcji preparatów pielęgnacyjnych w każdym zakątku Ziemi- począwszy od świata roślin i zwierząt przez skały i gleby po morza i oceany. Właśnie te ostatnie okazują się być wręcz kopalnią dóbr wykorzystywanych z coraz większym rozmachem w pielęgnacji urody.

Dobra natury
Idąc z duchem czasu, również i firma KLAPP sięgnęła po owe dobra natury i na ich bazie stworzyła linię pielęgnacyjną do twarzy i ciała THLAMARIN. Doskonałe efekty stosowania preparatów z linii Thalmarin uzyskuje się dzięki kompozycji wyjątkowych w swojej aktywności biologicznej substancji pozyskiwanych z morza.

Należy zaznaczyć, że wszystkie dary mórz: masa perłowa, algi, sól morska, muł są skarbnicą życiodajnych pierwiastków-magnezu, potasu, wapnia, bromu, jodu, cynku, fosforu. Odkrywając kolejne tajemnice owych skarbów należy rozpocząć od przybliżenia wspaniałości wody morskiej. Zawiera ona bowiem niemal wszystkie pierwiastki śladowe i minerały potrzebne do życia. Wymienić tu trzeba choćby mangan i magnez, hamujące szkodliwą aktywność wolnych rodników, żelazo, dotleniające komórki czy wapń, przyczyniający się do odbudowy naskórka. Dzięki dużemu powinowactwu (pod względem budowy) do osocza krwi, jest łatwo przyswajana przez skórę, co ułatwia przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach.

Sól morska zwana „białym złotem” posiada silne właściwości odtoksyczniające, a przez pobudzenie mikrokrążenia daje efekt wygładzenia i napięcia naskórka. Dzięki tym cechom wspiera zabiegi SPA i Wellness.

Masa perłowa to bardzo lubiany składnik preparatów „anti-aging”. Bogata w sole mineralne oraz aminokwasy, tu należy wymienić alaninę, glicynę, serynę, leucynę, przyśpieszają odnowę komórkową, odmładzają, nawilżają, wspomagają metabolizm komórkowy.

„Czarne błoto” czyli muł morski to kolejny cenny produkt. Zasobny w minerały i pierwiastki śladowe ma nieocenione znaczenie we wspomaganiu naturalnych procesów zachodzących w skórze. Poza regeneracją, opóźnieniem starzenia się skóry, przywróceniem witalności, często sprawdza się w leczeniu dolegliwości dermatologicznych, tj. łuszczyca, egzema, alergie, łupież. Muł morski chętnie stosowany jest w zabiegach pielęgnujących ciało, szczególnie w zwalczaniu objawów cellulitu. 

Opisując „owoce” mórz i oceanów nie można pominąć alg. W omawianej linii wykorzystana jest zmikronizowana forma alg Fucus Vesicolousus, Lithothamnium oraz Laminaria Digitata. Dzięki swojemu bogatemu składowi chemicznemu mają szerokie spektrum działania. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zawierają one dziesięciokrotnie wyższe stężenie mikroelementów aniżeli rośliny lądowe. Poza tym są najbogatszym źródłem witamin A, E, K, C oraz z grupy B. W algach występują również wysokonienasycone kwasy tłuszczowe: arachidonowy, linolowy i gamma-linolenowy- niezwykle rzadki w świecie roślin, a istotny dla kosmetyki ze względu na swoje zdolności wzmacniania bariery lipidowej naskórka czy ochrony skóry przed infekcjami. Aosaina (składnik alg) - jeden z najczęściej wykorzystywanych w kosmetyce przeciwstarzeniowej. Białko to o blisko 50% obniża niszczącą działalność elastazy.

Szeroka gama produktów Thalmarin pozwala na skomponowanie wielu zabiegów na ciało o działaniu:
• ujędrniającym,
• detoksykującym,
• antycellulitowym,
• wzmacniającym kondycję skóry,
• przyspieszającym spalanie tkanki tłuszczowej,
• modelującym biust.

Oprócz pielęgnacji ciała, w ofercie linii Thalmarin jest również zabieg na twarz, wykazujący silne działanie:
• nawilżające,
• ujędrniające,
• napinające,
• wygładzające,
• spowalniające proces starzenia się skóry,
• dezaktywujące wolne rodniki,
• regulujące mikrocyrkulację krwi.
Zabieg można stosować w formie kuracji lub jako jednorazową pielęgnację.

źródło:
Klapp Cosmetics


Galeria

Pozostałe z tej kategorii

Dusza i ciało w formie

24/09/2013 17:35:16

Jesienna oferta – polepszy stan ducha naszych klientów. Dwa miesiące pięknych, ciepłych wakacji minęło bardzo szybko. Naładowaliśmy się pozytywną energią na kolejne mniej słoneczne i ciepłe miesiące. Dlatego chcę zainspirować do... więcej

Masaż tkanek głębokich - to nie boli

17/09/2013 18:12:13

Masaż tkanek głębokich. Znany jest również jako „Deep Tissue Massage”. To jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi, która zyskuje w Polsce coraz większe zainteresowanie wśród masażystów... więcej

Pamiątki na skórze po lecie

17/09/2013 18:05:32

Jak sobie radzić z przebarwieniami posłonecznymi? Słońce, dobra zabawa, relaks to główne składniki udanych wakacji, na które czekamy cały rok. Dlaczego więc mielibyśmy sobie czegoś odmawiać lub do czegoś się zmuszać? Taką... więcej

Rozprawiamy się z cellulitem

08/06/2013 12:38:23

Wiosenne szaleństwo ogarnęło wszystkich dookoła. Wszyscy rozprawiają o modzie, stylizacjach, makijażu; poczuliśmy wiosnę pełną piersią. Ale jest problem, o którym nie zawsze chcemy pamiętać. Wszystko zaczęło się od targów &ndash... więcej

Piękne stopy przez cały rok

23/05/2013 21:59:28

Składa się z 26 kości, 20 mięśni i aż 114 więzadeł. Ta niepozorna część naszego ciała precyzyjnie ze sobą współpracuje i dźwiga ciężar całego naszego organizmu. Jak się okazuje zadanie stopy nie jest proste. Nawet zwykłe stanie w miejscu... więcej