dodaj wizytówkę

Piękne stopy przez cały rok

Składa się z 26 kości, 20 mięśni i aż 114 więzadeł. Ta niepozorna część naszego ciała precyzyjnie ze sobą współpracuje i dźwiga ciężar całego naszego organizmu. Jak się okazuje zadanie stopy nie jest proste. Nawet zwykłe stanie w miejscu wymaga od niej balansowania całego ciała. Ktoś kiedyś obliczył, że w ciągu życia każdego z nas, stopa średnio aktywnego piechura uderza o ziemię kilkanaście milionów razy, i że znosi to bez sprzeciwów. Choćby dlatego należy im poświecić czas, pielęgnować tak, jak na to zasługują i nie tylko wiosną czy latem.

Jeszcze do niedawna dbanie o stopy traktowaliśmy jak męczący obowiązek. Na szczęście takie zachowania zaczęły się powoli zmieniać. Zarówno kobiety jak i mężczyźni zaczęli zwracać większą uwagę nie tylko na stopy ale całe nogi. Wynika, to ze wzrostu świadomości społecznej dzięki licznie pojawiających się publikacjom prasowym, programom telewizyjnym poruszających problem nóg.

Dbajmy nie tylko latem
W czasie letnim najlepsze gabinety specjalistycznej pielęgnacji stóp mają zajęte wszystkie terminy, często z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W tych gabinetach wykonywane są proste usługi pielęgnacyjne jak i usuwane poważnych dolegliwości stóp. Jeśli chcesz mieć piękne stopy poświęć im trochę swojego cennego czasu nie tylko w wakacje. Pamiętajmy, że przy pielęgnacji stóp ważna jest regularność: codzienna kąpiel i pielęgnacja, to pastwa zadbanych stóp. Raz na 4 tygodnie możemy udać się do pedikiurzystki, która zajmie się profesjonalnie naszymi stopami.

Zmiękczanie, peelingowanie i masowanie
Jednym z głównych problemów, wynikającej często z niewłaściwej, lub żadnej domowej pielęgnacji stóp jest nadmierne rogowacenie naskórka. W gabinecie pielęgnacji stóp takie zabiegi wykonuje się za pomocą frezarki, która umożliwia profesjonalne usunięcie zrogowaciałego naskórka, a także usunięcie odcisków, modzeli, szlifowanie płytki paznokcia. Zrogowaciały naskórek jest usuwany po zmiękczeniu specjalistycznymi preparatami alkalicznymi lub zawierającymi mocznik. Kolejny etap to peeling, dzięki któremu stopy staną się aksamitne, a na zakończenie coś najwspanialszego - masaż stóp i podudzi. Cały ciężar zniknie i poczujemy się jak nowo narodzeni.

Pielęgnacja domowa
Po wizycie w gabinecie pielęgnacji stóp klient powinien zabrać do domu odpowiednio dobrany krem do ich pielęgnacji. Ważne jest uświadamianie pacjentów, czym różnią się środki do pielęgnacji stóp od innych przypadkowo kupionych kosmetyków.
Kremy do stóp mają bardzo ważne zadania do spełnienia: nawilżenie, natłuszczenie, chronienie przed grzybicą i nadmiernym rogowaceniem naskórka. Rekomenduję wszystko co najlepsze dla twoich stóp, kosmetyki firmy Gehwol. Dzięki nim skóra staje się gładka i elastyczna. Zawarte w preparatach składniki aktywne wnikają w głąb skóry i zapewniają trwały efekt. Pomagają w nawilżeniu, goją popękane pięty, natłuszczają, likwidują nadmierne rogowacenie. A także bardzo dobre kosmetyki z linii podo-line Clarena.
Myśląc o urodzie naszych nóg, miejmy na uwadze nie tylko upiększenie, malowanie, depilację, solarium, ale przede wszystkim warto przemyśleć ich pielęgnacje, zdrowie i kondycję.

Ile za pedicure?
Dla przykładu cena jednego zabiegu Pedicure Klasycznego w warszawskim salonie Medica SPA to koszt 90zł, natomiast dwugodzinny Pedicure SPA kosztuje 120 zł. Podobnie ceny kształtują się w jednym z poznańskich gabinetów – Klinika Stóp. Nieco taniej jest natomiast na Mazurach. Tutaj zabieg Pedicure można wykonać już od 50 zł.   

Kilka dobrych rad:
- Odpoczywaj z nogami podniesionymi do góry, kolana wyprostowane, pięty po wyżej serca, śpij z poduszką pod piętami, a nie pod głową.
- Unikaj długotrwałego przebywania w pozycji stojącej lub siedzącej.
- Podczas siedzenia unika zakładania nogi na nogę. To działa jak opaska uciskowa, która zwiększa ciśnienie krwi w nogach i prowadzi do powstawania pajączków i obrzęków.
- Unikaj obuwia na obcasie wyższym niż 5 cm - utrudniają działanie pompy mięśniowej nóg, a często powodują też skrócenie ścięgna Achillesa, w wyniku czego następuje blokada łydek.
- Utrzymuj prawidłową wagę.
- Przy zaobserwowanej ciężkości, zmęczeniu nóg i opuchliźnie stosuj dostępne bez recepty preparaty poprawiające ukrwienie i wzmacniające ściany żył np. maści z pochodnymi rutyny, nostrzyka, Wit. C lub wyciąg z kasztanowca.
- Nie lekceważ problemu żylaków. Zgłaszaj się do lekarza, gdy tylko zauważysz pierwsze zmiany żylne.

Anna Paruzel,
kosmetolog Medica Spa


Galeria

Pozostałe z tej kategorii

Dusza i ciało w formie

24/09/2013 17:35:16

Jesienna oferta – polepszy stan ducha naszych klientów. Dwa miesiące pięknych, ciepłych wakacji minęło bardzo szybko. Naładowaliśmy się pozytywną energią na kolejne mniej słoneczne i ciepłe miesiące. Dlatego chcę zainspirować do... więcej

Masaż tkanek głębokich - to nie boli

17/09/2013 18:12:13

Masaż tkanek głębokich. Znany jest również jako „Deep Tissue Massage”. To jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi, która zyskuje w Polsce coraz większe zainteresowanie wśród masażystów... więcej

Pamiątki na skórze po lecie

17/09/2013 18:05:32

Jak sobie radzić z przebarwieniami posłonecznymi? Słońce, dobra zabawa, relaks to główne składniki udanych wakacji, na które czekamy cały rok. Dlaczego więc mielibyśmy sobie czegoś odmawiać lub do czegoś się zmuszać? Taką... więcej

Rozprawiamy się z cellulitem

08/06/2013 12:38:23

Wiosenne szaleństwo ogarnęło wszystkich dookoła. Wszyscy rozprawiają o modzie, stylizacjach, makijażu; poczuliśmy wiosnę pełną piersią. Ale jest problem, o którym nie zawsze chcemy pamiętać. Wszystko zaczęło się od targów &ndash... więcej

Piękne stopy przez cały rok

23/05/2013 21:59:28

Składa się z 26 kości, 20 mięśni i aż 114 więzadeł. Ta niepozorna część naszego ciała precyzyjnie ze sobą współpracuje i dźwiga ciężar całego naszego organizmu. Jak się okazuje zadanie stopy nie jest proste. Nawet zwykłe stanie w miejscu... więcej